Twitter’dan Korona Virüs Uzmanlarına Öncelik

Üniversitemizden Haberler

Twitter

Twitter’ın mavi onay doğrulama işareti için gerçekten kullanışlı bir karar: Twitter dün gece , rozet sistemini, konuyla ilgili “güvenilir güncellemeler” sağlayabilecek daha güvenilir ve doğrulanmış haberleri ortaya çıkarmaya ve sinyal vermeye yardımcı olmak için seferber ettiğini duyurdu . Coronavirüs, ve bu işlemi hızlandırmak için uzman olan kişilerin tüm bilgilerini (kelime adresleri hesaplarıyla ilişkilendirmek dahil) güncel hale getirmeleri için genel bir çağrı yaptı.

Bu, Twitter’dan , yanlış bilgi platformunu ve pandemi dünyayı giderek daha fazla kavradığı için zararlı yayılımını temizlemek için devam eden bir çaba olan son harekettir .

Mavi onay işareti her zaman insanların daha otantik seslere veya yüksek profilli insanlar veya kuruluşlar için resmi hesaplara baktıklarında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olmak için tasarlandı, ancak aynı zamanda birçok insan için büyük bir makyaj metriği olmasına rağmen, Twitter’ın daha saçma tarafının (insanların da kafayı taktığı ve retweet ettikleri) renklendirmesi. Bu yüzden gerçekten kullanışlı bir amaç için kullanmak büyük bir hamle.

Aynı zamanda çevrimiçi olarak diğer çabalara bağlanan bir tanesidir: dün Google , pandemi ile ilgili bilgileri tweetleyerek Twitter hesaplarından oluşan bir atlıkarınca içeren güncellenmiş bir arama deneyimi başlattı . Bu, Twitter ve Google’ın bunu daha bilgilendirici ve dinamik bir şekilde doldurmasına yardımcı olacaktır.

Twitter, sadece bu kuruluşların kendi hesaplarını değil, kendilerine bağlı uzmanların hesaplarını belirlemek için DSÖ, CDC, devlet sağlık otoriteleri ve tanınmış akademik kurumlar gibi küresel sağlık otoriteleriyle birlikte çalıştığını söyledi. “Zaten yüzlerce hesabı doğrulanmış” olmasına rağmen, doğrulanması gereken daha birçok şey var, ancak süreç tüm bilgilerine sahip olmayan kişiler tarafından yavaşlatılıyor. (Esasen bunlar, şimdi koronavirüs uzmanlarına özel olarak uygulanan, doğrulama için olağan gereksinimlerden bazılarıdır.)

Mavi Onay İşaretini Nasıl Alınır?

Twitter özellikle uzmanların, bir kişinin Twitter hesaplarıyla ilişkilendirdiği e-posta adresinin iş e-postaları olduğundan emin olmaları gerektiğini söyledi. Burada nasıl yapılacağıyla ilgili talimatlar .

Daha sonra Twitter, bir kişinin biyografisinin referansları ve çalıştıkları yere bir bağlantı içermesi gerektiğini ve ideal olarak bağlandıkları sayfanın Twitter hesabına da bir referans içerdiğini söyledi (bir biyo sayfasına bağlantıysa) ). Profilinizi nasıl güncelleyeceğinize ilişkin talimatlar burada .

Doğrulama arayan hesaplar, söylemeye gerek yok, resmi  Twitter Kurallarına  (taciz, kimliğe bürünme hesapları vb. Gibi şeyleri kapsayan) ve özellikle Twitter’ın rehberliği olan coronavirus ve Covid-19’a uymak zorundadır, dedi.

Twitter Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir