Tumblr Yeni Grup Mesajlaşmasını Duyurdu

Tumblr mesajlaşma özelliği web, iOS ve Android'de açıldı - Teknoblog

Tumblr, sitedeki farklı fandomların yeniden bloglara cevap vermek yerine birbirleriyle daha kolay sohbet etmelerini sağlayacak yeni bir grup mesajlaşma özelliği sunuyor.

Grup Sohbetleri

“Grup sohbetleri” kamusal alanlardır, yani herkes onaylayabilir ve okuyabilir, ancak yalnızca onaylanmış üyeler mesaj gönderebilir. Kullanıcılar, bugün başlamak üzere Tumblr uygulamasının sağ üst köşesinde yeni bir grup sohbet simgesine dikkat etmelidir.

Grup sohbetleri, Tumblr arkadaşlarıyla yapılan özel DM oturumları için değildir. Fikir, niş topluluklardaki insanlara, başkalarının gönderisini yeniden bloglamaktan daha acil ve etkileşimli olan ilgi alanları hakkında konuşmak için özel alanlar oluşturma şansı vermektir. İster terapi veya BoJack Süvari olsun , bu daha büyük bir insanın en sevdikleri şey hakkında konuşabilecekleri bir merkez bulmasını sağlar.

Tumblr grup sohbetleri ve Facebook grupları gibi benzer özellikler arasında bazı temel farklılıklar vardır. Grup sohbetlerindeki mesajlar 24 saat sonra kaybolur ve maksimum 100 kişi kalabilir. Herhangi bir grup sohbeti arama yoluyla bulunabilir olsa da, kişilerin katılmak için izin istemeleri gerekir. Üye olmayanlar grup sohbetinin neye benzediğini önizleyebilir, ancak izin verilmeden aktif olarak hiçbir sohbete katılamazlar.

Tumblr ürün müdürü Scott Oltrogge The Verge’ye , fikri keşfetmeye başladığında kullanıcı güvenliğinin ekip için en önemli öncelik olduğunu söyledi . Sohbet üyeliği üzerinde tam kontrol grup sahibine verilir. Grubun tüm üyeleri, nefret dolu veya küfürlü bir dil kullanabilen kullanıcıları bildirme yeteneğine sahiptir, ancak yalnızca grup sahibi bir kişiyi dışarı atabilir.

“Mesajları kaldırabilirim ve uygun gördüğümde kullanıcıları kaldırabilirim,” dedi Oltrogge. “Bu kullanıcının mesajını kaldırmak istersem, uygunsuzsa yapabilirim. İstediğim gibi davranmıyorlarsa bu kullanıcıyı da tamamen kaldırabilirim. ”

Rahatsız edici materyallerin gruplar içinde paylaşılmadığından emin olmak için, Tumblr ayrıca kullanıcıların kendi ortamlarını yüklemelerine izin vermez. Buna fotoğraflar ve GIF’ler dahildir. Grup sohbetleri içinde Tumblr’da yerleşik GIF seçeneklerini kullanabilirler, ancak hepsi bu. Tumblr, grup sohbetleri etrafında yeni bir gizlilik veya kullanım politikası oluşturmuyor, ancak Oltrogge, kullanıcıların siteyi kullanmak için 13 yaşında olması gerektiğini ve yetişkinlere uygun içerik paylaşılmasına izin verilmediğini yineledi.

Oltrogge, grup sohbetlerini özel yapmanın bir yolu olmadığını söyledi. Ekibin hedefi “gerçekten açık ve toplum odaklı deneyimler” yapmaktı. Kişiler bire bir özel görüşmeler yapmak istiyorsa, yine de Tumblr’ın doğrudan mesajlaşma özelliği ile bunları başlatabilirler.

Tumblr Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir