İnstagram’da Yakın Arkadaş Eklemek

Instagram'ın "Yakın Arkadaşlar"Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram‘ın varlığının ilk birkaç yılında, hikayeleri insanlardan gizlemek zordu. Tek bir hikayenin ayarlarına girmek ve gizlemek için takipçileri seçmek zorundaydınız. Ardından, bu takipçilerin bir sonraki hikayeyi görmelerine izin vermek istiyorsanız, o hikayenin ayarlarına gitmeniz ve engeli geri kaldırmanız gerekiyordu.

Ancak 2018’de Instagram , sınırlı bir grupla içerik paylaşmayı çok daha kolay hale getiren yakın arkadaş özelliğini başlattı . Yakın bir arkadaş listesi oluşturduktan sonra, hikayeleri yalnızca bu listeyle paylaşma seçeneğiniz olur. Tartışmalı, kişisel veya NSFW olabilecek içerik yayınlıyorsanız, seçenek size biraz stres kazandırabilir.

Instagram’ın yeni arkadaşı uygulaması Threads, özellikle yakın arkadaşlarınıza mesaj göndermek için tasarlanmıştır. Yakın arkadaşlarınızdan biri size mesaj gönderdiğinde, mesajı Instagram yerine Konular’da alırsınız (indirdiğiniz Konular varsa, yani).

Konular, Instagram üzerinden erişemediğiniz bazı düzgün özelliklere sahiptir. Kamera kısayollarıyla yakın arkadaşlarınıza hemen fotoğraf gönderebilir ve herkesin ne yaptığınızı bilmesini sağlamak için emoji durumları ayarlayabilirsiniz. (Otomatik Durum özelliği konumunuzu ve pil düzeyinizi temel alarak sizin için durumunuzu da ayarlayabilir.)

Yakın arkadaş listenize nasıl kişi ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, nasıl başlayacağınızı göstereceğiz. Bunu Instagram veya Threads aracılığıyla yapabilirsiniz.

INSTAGRAM UYGULAMASINDA YAKIN ARKADAŞ EKLEME

  • Android veya iOS için Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşedeki avatarınıza dokunun.
  • Buradan, profilinizin üst kısmındaki kullanıcı adınızı tıklayabilir ve “Arkadaşları Kapat” a (iOS için) veya sağ üstteki menü düğmesine tıklayıp “Arkadaşları Kapat” a (iOS veya Android için) dokunabilirsiniz.
  • Henüz yakın arkadaş listeniz yoksa, “Başlayın” düğmesiyle bir ekran görürsünüz. Dokunun. Bu, kişilerin listenizi başlatmaları için bir öneri listesine ve nasıl çalıştığına ilişkin bilgi bağlantısı sağlar. İlk listenizi seçtiğinizde, “Liste Oluştur” a dokunun.
  • Şimdi, “Arkadaşları Kapat” ı seçtiğinizde, mevcut yakın arkadaş listenizi göreceksiniz. Sağ üstteki Ekle’ye dokunun. Eklemek istediğiniz arkadaşınızı arayın ve adlarının yanındaki Ekle düğmesine basın.

İnstagram Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir