İnstagram’a Nasıl Kayıt Olunur ?

Instagram'da Paylaşım Nasıl Yapılır - wikiHow

Android Cihazlardan Instagram Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

Instagram uygulamasına kayıt olabilmek için öncelikle uygulamayı akıllı cihazınıza indirin. Google Play store üzerinde instagram indir yazıp arattığınızda instagram logo resmiyle beraber çıkacaktır. Yükle butonuna basarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzdan uygulamaya erişim sağlayın ve daha sonra aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Uygulama açıldıktan sonra ekrana instagram login ve instagram kaydol seçenekleri çıkacaktır. Bu seçenekler arasından e-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol seçeneğine dokunun.
 2. Daha sonra yeni açılacak ekran üzerinden telefon numaranızla kayıt olmak istiyorsanız telefon yazan seçeneğe, e-posta adresinizle kayıt olmak istiyorsanız e-posta yazan seçeneğe tıklayın. Ya da mevcut bir facebook hesabınız bulunuyorsa facebook ile bağlan seçeneğine dokunabilirsiniz. Telefonla kayıt olmanız durumunda mesaj kutunuza bir onay kodu gelecektir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra “İleri” yazan seçeneğe dokunun.
 3. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra uygun bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin. Şifreniz ardışık rakam veya harflerden oluşmamalı.
 4. Şifre ve kullanıcı adı belirledikten sonra profili düzenle seçeneğiyle istediğiniz bir resmi profil resmi yapabilir, biyografi kısmını isteğinize göre doldurabilirsiniz.
 5. Bu işlemden sonra karşınıza “İleri” yazan yeni bir buton çıkacak. Bu butona dokunun.

Facebook yoluyla uygulamaya kayıt olduysanız sizden Facebook hesabınıza erişim sağlamanız istenecektir. Facebook veya telefon numarası üzerinden instagram kayıt işleminizi gerçekleştirdiyseniz tanıdığınız arkadaşlarınızı önerilenler listesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

iOS Cihazlardan Instagram Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

Instagram uygulaması ilk olarak iOS destekli cihazlarda kullanıma sunuldu. Eğer iOS tabanlı akıllı cihazınızda instagram uygulaması mevcut değilse App Store üzerinden kolaylıkla indirebilirsiniz. İndirme işlemini tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla instagram giriş işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 1. Uygulamaya erişim sağladıktan sonra ekrana gelen “Yeni Hesap Oluştur” seçeneğine dokunun.
 2. Ardından ekrana gelecek seçenekler arasından telefon veya e-posta seçeneğini isteğinize göre seçin ve gerekli bilgileri doldurun. İsteğinize göre facebook yoluyla da bağlantı kurabilirsiniz.
 3. Eğer telefon yoluyla bağlantı kurduysanız telefonunuza bir onay kodu gelecektir.
 4. İstenilen bilgileri doldurduktan sonra ekrana gelen “İleri” seçeneğine dokunun.
 5. Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra şifre ve kullanıcı adı belirleyin. Daha sonrasında gerekli profil bilgilerinizi doldurun.
 6. Bu işlemi tamamladıktan sonra “İleri” yazan butona dokunun.

Facebook yoluyla kayıt olduysanız ve cihazınızda facebook hesabınız açık değilse giriş yapmanız istenecektir.

İnstagram Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir