İnstagram Kullanıcı Adını Değiştirmek

Bazı sosyal platformlar kullanıcı adınızı bir kez değiştirebileceğinizi sınırlarken diğerleri bunu yapmanıza izin vermez. Instagram, istediğiniz zaman bir kullanıcı adını, Instagram adınızı istediğiniz zaman, istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

Kullanıcı adınız ile görünen adınız arasında bir fark var. Görünen ad profilinizde avatarınızın altındadır. Size özgü olması gerekmez ve emoji ve özel karakterler içerebilir. (Ve evet, değiştirilebilir.)

Öte yandan, kullanıcı adınız profilinizin üstünde ve profilinizin URL’sinin sonunda görünür. Size özel olması gerekiyor. Ayrıca daha fazla kısıtlamaya tabidir: 30 karakterden uzun olamaz ve yalnızca harf, rakam, nokta ve alt çizgi içerebilir.

Gerçek adınızı değiştirmiş olsanız da, daha profesyonel bir kullanıcı adına geçiyor olsanız da, mevcut takma adınızdan sıkıldınız mı, adınızı bir dakikadan daha kısa bir sürede değiştirebilirsiniz. İşte böyle.

INSTAGRAM UYGULAMASINDA KULLANICI ADINIZI DEĞİŞTİRME

İlk olarak, iOS veya Android uygulamasında Instagram hesabınıza giriş yapın. Birden fazla hesabınız varsa, değiştirmeye çalıştığınız hesaba giriş yaptığınızı kontrol edin.

  • Profilinize gitmek için sağ alt köşedeki avatar simgenize dokunun
  • Biyografinizin altındaki “Profili Düzenle” ye girin
  • Kullanıcı adı alanına dokunun ve yeni adınızı yazın
  • “Bitti” ye tıklayın

Görünen adınızı değiştirmek istiyorsanız, Ad alanına yazın.

BİLGİSAYARDAKİ KULLANICI ADINIZI DEĞİŞTİRME

İsterseniz, kullanıcı adınızı Instagram’ın masaüstü sürümüyle değiştirebilirsiniz.

  • Bir web tarayıcısında Instagram.com adresine gidin
  • Zaten giriş yaptıysanız, hesabınıza devam etmeniz istenir. Henüz giriş yapmadıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Ana sayfanın sağ tarafındaki profil simgenizi tıklayın.
  • Kullanıcı adınızın yanındaki “Profili Düzenle” yi tıklayın

Bu işlem sırasında bir hata yaparsanız veya sonuçta yeni adınızı sevmediğinize karar verirseniz, 14 gün içinde eski adınıza geri dönebilirsiniz. Bu süreden sonra yine de geri dönebilirsiniz, ancak eski adınız başka bir kullanıcı tarafından alınmış olabilir.

KULLANICI ADINIZ ALINIRSA …

Daha önce de belirtildiği gibi, bir başkasıyla aynı kullanıcı adına sahip olamazsınız ve ilk gelen, önce alır. Seçtiğiniz adınız alınırsa Instagram, mobil cihazda “Bitti” ye veya web’de “Gönder” e bastıktan sonra sizi bilgilendirir.

İstediğiniz ad kullanılamıyorsa, benzersiz kılmak için sayı veya alt çizgi eklemeyi deneyin.

Ayrıca, kontrol etmeye devam edin. İstediğiniz kullanıcı adı gelecekte kullanılabilir hale gelebilir. Mevcut sahip profilini değiştirebilir veya silebilir ve Instagram zaman zaman sahte hesapları kaldırır.

İnstagram Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir