İnstagram, IGTV’yi Yeniden Tasarladı

IGTV'ye Keşfet Butonu Geldi! İşte Karşınızda Yeni IGTV - Haber

Instagram, muhtemelen daha fazla kişinin hizmeti kullanmasını ve uzun biçimli videolar hazırlayan içerik oluşturucuların tanıtımını yapma umuduyla IGTV uygulamasını bugün güncelliyor. Şirket, teknoloji sitelerine bugün, ana sayfayı tamamen bir içerik oluşturucuya sahip olacak şekilde yeniden tasarladığını, takip ettikleri kime ve uygulamanın kendileri için ilginç olduğunu düşündüğü içeriğe göre her kullanıcıya göre uyarlandığını söylüyor. Uygulama aynı zamanda yeni ve ilgili IGTV içeriğini ve ahizesiz kayıt modunu ortaya çıkarmak için bir Keşif sekmesi alıyor. Bu yüzden alınan bir kararla instagram, IGTV’yi yeniden tasarladı.

Keşfet sekmesi, uygulamanın şu anda yalnızca kullanıcıların izlediği kişilerin videolarını ve “popüler” videoları görüntülemesi nedeniyle en büyük güncelleme olabilir. Uygulama çıplak ve izlemeye başlamak için kullanıcıların içeriğe dokunmasını gerektirir. Keşfet sekmesi, onları daha hızlı içeriklere yönlendirebilir ve uygulamayı gerçekten kullanmaya teşvik edebilir.

Şirket ayrıca Instagram uygulamasında küçük ama muhtemelen etkili bir güncelleme yayınladı; kullanıcılar IGTV içeriklerini Hikayelerine gönderebilir ve dondurucu çerçeve yerine 15 saniye içerik oynatılır. Bu, kullanıcıların tıklayıp tüm videoyu izlemesini sağlayarak içerik oluşturuculara daha fazla görüntüleme sunabilir.

Tüm bu güncellemeler, en azından video oluşturmak ve yeni içerik bulmak için uygulamayı daha çekici hale getirebilir, ancak IGTV videolarını Instagram üzerinden bulmak yerine tek başına uygulamaya gerçekten kaç kişinin eriştiği belirsizdir. Şirket kullanıcı numaraları sunmayı reddetti. (Herhangi bir gösterge varsa, Android ve iOS’taki Instagram uygulaması hem App Store’da hem de Google Play’de 10 milyondan fazla incelemeye sahiptir. IGTV uygulaması App Store’da 1.000’den fazla incelemeye ve Google Play’de 25.000’e yakın incelemeye sahiptir.) Yine de, Instagram’ın odağını yaratıcılara daha da kaydırdığını görmek şaşırtıcı değil; şirketin yeteneklerini Los Angeles ofisinden kuruyor, özellikle de IGTV’yi kullanmaya teşvik ediyor.

Bu güncellemeler, Instagram’ın insanların video bulmakta sorun yaşadığını düşündüğünü ve platformdaki daha düşük görüntüleme sayısına katkıda bulunan şey olabileceğini düşündürüyor. Şirket zaten insanların IGTV videolarını ızgaralarında geçmesine izin veriyor ve böylece benzer nedenlerle insanların Feed’lerine yerleştiriyor.

Instagram, IGTV’nin “Videonun Geleceği” Olduğunu Düşündüğünü Söylüyor.

Bu yüzden insanların gerçekten izlemek için içerik bulabilmelerini sağlamak ve aynı zamanda geri gelmelerini sağlayacak sevdikleri içerik oluşturucular, başarılı olmak için çok önemlidir.

İnstagram Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir