Instagram DM’lerine Web’den Bakmak

Instagram'da bilgisayardan nasıl mesaj atılır? (DM – Direkt Mesaj)

Instagram, insanların tarayıcılarından doğrudan mesaj göndermelerini kolaylaştırıyor. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, web’deki DM’lere küresel çapta herkese erişim sağladığını duyurdu. İnstagram DM’lerine web’den bakmak isteyenler heyecanlandı

Instagram, Ocak ayından bu yana küçük bir kullanıcı grubuyla web DM’lerini test ediyor ve daha geniş sunumla deneyim değişmiyor. Bu test başladığından beri Instagram, emoji klavyesini dahil etmek ve fotoğraflara ve videolara bir galeri görünümü eklemek gibi uygulamadaki DM’leri daha yakından taklit etmek için küçük güncellemeler yaptı. Böylelikle artık instagram mesajlarına artık masaüstünden bakılabilecek.

Web DM’leri özellikle Instagram’ı muhabirler, etkileyiciler ve sosyal medya yöneticileri gibi sürekli kullanan kişiler için uygundur. Özellikle birisi günde yüzlerce mesaja cevap vermeye çalışıyorsa, platformda özel olarak iletişim kurmanın en kolay yolu. Güç sahibi olmayan kullanıcılar için bile, bir dizüstü bilgisayar klavyesine yazmak telefon ekranlarına yazmaktan daha kolaydır, bu nedenle gelen kutularına bir tarayıcı aracılığıyla erişebilirlerse Instagram DM üzerinden sohbet etmeye daha teşvik edilebilirler.

DM’leri internete taşımak, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in şirketin geleceğine ilişkin daha geniş vizyonuna uyuyor. Zuckerberg anlattı. New York Times “çevrimiçi iletişimin üç hızlı büyüyen alanlar” “özel mesajlaşma, grupları ve Hikayeleri” olduklarını son bahar ve şirket olacağını bir yıl önce ilan bir “olma yolunda shift iletişimi gizlilik odaklı platformu ” .

Ayrıca en sonunda Facebook, WhatsApp ve Instagram kullanıcılarının, kullandıkları platformdan bağımsız olarak birbirlerine mesaj göndermelerine izin vermek istediğini söyledi . Tarayıcı, yalnızca kullanıcılara konuştukları yer hakkında daha fazla esneklik sağlamak için bu sistemin çalışmasında önemli bir rol oynayabilir.

İnstagram Hakkında Olan Tüm Konulara Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir